کنترل و تضمین کیفیت

بازرسی مواد و محصولات برای کسب اطمینان از سلامت محصول و صادر نمودن گواهی کیفیت از اهم وظایف واحد کنترل کیفیت کارخانه تولید پوشش لوله ماهشهر می باشد. واحد کنترل کیفیت وظیفه بازرسی در مراحل مختلف مطابق با معیارهای استاندارد و خواستۀ مشتریان را با کنترل های دقیق انجام می دهد.

آزمایشگاه پوشش لوله فعالیتهای واحد کنترل کیفیت در پنج بخش اصلی است:
1- آزمایشگاه
2- داده پردازی (تالی)
3- بازرسی در حین فرآیند تخلیه لوله خام
4- بازرسی در حین فرآیند تولید
5- بازرسی در حین فرآیند بارگیری

آزمایشگاه:
این شرکت با در اختيار داشتن دانش فنی و زير ساختارهای مناسب، طيف وسيعی از انواع پوشش های داخلی و خارجی لوله و اتصالات را تولید می کند. شركت توليد پوشش لوله ماهشهر دارای آزمایشگاه مجهز و مدرنی می باشد که توانایی انجام آزمونهای مربوط به مواد اولیه و پوشش را براساس استانداردهای رایج بین المللی را دارد و با بهره گيری از تخصص و تجربه متخصصين خود بعنوان يكی از پيشگامان صنعت پوشش در خاورمیانه می باشد.

داده پردازی (تالی):
این شرکت با بهرمندی از نرم افزار جامع ثبت و رهگیری لوله، امکان ارائه گزارشات آماری مربوط به مشتریان را بصورت آنلاین و لحظه ای دارد.

بازرسی بارگیری لوله بازرسی در حین فرآیند تخلیه:
لوله های فولادی دریافتی از کارگاه کارفرما یا کارخانه لوله سازی عمدتاً بصورت خام بوده که بازرسین کنترل کیفیت در حین انبارش علاوه بر نظارت بر نحوه تخلیه و چیدمان، وضعیت ظاهری لوله ها را نیز بررسی می نمایند.

بازرسی در حین فرآیند تولید:
الف) بازرسی خرک ورودی: در خرک ورودی بازرس کنترل کیفیت لوله های ورودی را از نظر عیب مکانیکی و تمیزی مجدداً بررسی نموده و همانند تخلیه لوله های معیوب را علامتگذاری کرده و در فرم NCR ثبت نماید. علاوه بر این بازرس باید تست های تعریف شده مانند دمای لوله، زبری سطح و تمیزی را مطابق با استانداردهای موجود انجام و نتایج را در فرم خرک ورودی ثبت کند.
ب) بازرس سالن: بازرس سالن علاوه بر سرپرستی واحد کنترل کیفیت در سالن وظیفه انجام تستهای پوشش را نیز بر عهده دارد و نتایج تستهای انجام گرفته را در فرم سالن ثبت می کند.
ج) بازرس خرک خروجی: بازرسین کنترل کیفیت در مرحله آخر وظیفه بررسی پوشش و تایید آن را مطابق با نیازمندی مشتری دارند.

بازرسی تولید پوشش لوله بازرسی در حین فرآیند بارگیری:
بازرسی های لازم توسط پرسنل کنترل کیفیت جهت اطمینان از نحوه صحیح انبارش، چيدمان، بارگيری و حمل و نقل لوله های عایق شده در محل كارخانه می باشد.

تضمین کیفیت:
شرکت تولید پوشش لوله ماهشهر به عنوان یکی از پیشگامان استقرار و بهره مندی از نظام تضمین کیفیت، در راستای ارتقای مستمر کیفیت و دستیابی به اهداف استراتژیک، ترویج رویکرد کیفیت مدار در سطوح مختلف سازمان را در دستور کار قرار داشته و همواره در تلاش است تا با تولید و بهره مندی از دانش روز دنیا در صنعت پوشش لوله های فولادی به سمت سرآمدی سازمانی نیل کند.

About | Contact us
Copyright ©2018-2020 MPPC, All Rights Reserved.